Ve středu 20.6.jsme se za utržené penízky ze sběru vydali na naši poslední exkurzi v tomto školním roce a to v rámci našeho projektu Řemesla starých mistrů. Navštívili jsme středověkou vesničku a bylinné zahrady v Botanicusu. A jako zkušení čtvrťáci ( Botanicus jsme navštívili již podruhé) jsme se vydali nejprve do nádherně udržovaných a vonných zahrad se spoustou bylinek a květin. Po svačince jsme se pustili do práce a za vyměněné groše si tak vyzkoušeli práci provazníka, dráteníka, vyrobili si mýdlo, svíčku, papír, loutku, pletli košík, razili mince či rýžovali zlato. Pro některé z nás pak největším zážitkem byla Hodovna a Palačinkárna, kde jsme si všichni moc pochutnali a nestihli tak ani sníst dobroty od maminek. Návštěva Botanicusu se nám natolik zalíbila, že jsme  všichni pak v autobuse žadonili o další návštěvu v příštím roce. No, uvidíme, jestli se sem ještě vrátíme.