V rámci projektu EU Šablony II  Využití ICT ve výuce se podařilo naší škole nakoupit 40 ks apple  iPadů . Zájemci z řad učitelů měli možnost,  v rámci školení „Využití iPadů ve výuce“ , si tato zařízení osahat a vyzkoušet. Lektor firmy 24U, pan Jan Jílek, která se zabývá nasazováním iPadů do škol, sedm statečných seznámil se základy ovládání těchto zařízení, předvedl nám zajímavé výukové aplikace, možnosti učitele při ovládání žákovských zařízení během výuky prostřednictvím aplikace Třída a  jejich propojení s interaktivní tabulí a na závěr jsme si pod jeho vedením vyrobili jednoduchou E knihu.

Dvě hodiny uběhly jako voda, ale většina účastnic odcházela ze školení nadšená a s myšlenkami na  využití iPadů ve výuce. Takže už se těšíme , stejně jako žáci, až začneme…