Koncem května zahájily 3.A a 3.C několikadenní projekt Moje město Česká Lípa. V úvodní hodině se obě třídy sešly a vyslechly základní informace o historii města od paní Anny Machové, která je kvalifikovanou průvodkyní města, pomocí tabletů a IPadů a virtuální prohlídky náměstí jsme  sestavili model českolipského náměstí. Během první exkurze jsme navštívili českolipské muzeum a šatlavu, kde jsme se dozvěděli další zajímavosti o historii, na druhou exkurzi jsme se vypravili na Vodní hrad a do centra textilního tisku, tady jsem si vytiskli zajímavé motivy po vzoru starých českolipských výrobců látek a v podzemí Vodního hradu složili zkoušku odvahy, když jsme procházeli sklepeními jen s pomocí baterky. Obě exkurze jsme následně také ve škole výtvarně zpracovali. Ještě nás čeká návštěva městského úřadu a českolipské knihovny a poté celý projekt zpracujeme a vyhodnotíme :-).