V úterý 28. května jsme se vydali do Prahy, abychom na vlastní oči viděli a poznali krásná místa a historické památky, o kterých se učíme v hodinách Vlastivědy. Abychom se na exkurzi patřičně připravili, rozdělili jsme se do několika skupinek a vypracovali si doma velice pěkné referáty a  na každé zastávce právě navštíveného místa si povyprávěli několik zajímavostí. Naše prohlídka začala na Pražském hradě, dále pak pokračovala do katedrály sv. Víta, také jsme malinko nakoukli do Zlaté uličky a pokračovali Nerudovou ulicí na Karlův most. Dále jsme putovali na Staroměstské náměstí, kde jsme vystoupali na mohutnou gotickou věž ze 14. století. Její vyhlídkový ochoz nám nabízel nádherný pohled na město z ptačí perspektivy. Viděli jsme Týnský chrám, kostel sv. Mikuláše, Pražský hrad, Národní divadlo a mnoho dalších památek. Největším zážitkem pak pro nás byl pražský orloj s dvanácti apoštoly, kteří se každou celou hodinu objevují ve dvou malých oknech. Po nakoupení drobných suvenýrů jsme pokračovali na Václavské náměstí, kde jsme celý výlet zakončili návštěvou McDonaldu. Navzdory deštivého počasí se nám návštěva Prahy velice líbila a my odjížděli obohaceni spoustou znalostí o jejích památkách.