Ve čtvrtek 13. června jsme se vydali na školní výlet do Hřenska. Ačkoliv tomu ale ráno počasí vůbec nenasvědčovalo, přesto jsme to riskli a na cestu vyrazili. Udělali jsme velmi dobře, protože už cestou vlakem vykouklo sluníčko a svítilo nám po celý den. Když jsme dorazili na naši první zastávku Mezní louku ve Hřensku a pokračovali pěšky dál, byli jsme naprosto nadšeni z krásné a nedotčené přírody, voňavého lesa a bublajícího potůčku. Po několika km podél řeky Kamenice, jsme se dostali k první kratší soutěsce zvané Divoká. Zde jsme se nalodili do celkem velké lodičky a pluli zhruba 250 m. Cestou nám pan převozník vtipně vyprávěl a ukazoval na skály, která co připomíná. Po vylodění jsme opět putovali dál nádhernou přírodou na další Edmundovu neboli Tichou soutěsku, která byla dlouhá cca 500 m a cesta byla opět plná vtipného vyprávění. Užili jsme si tu spoustu legrace, viděli vodníka, pašeráka, zoologickou zahradu, anakondu a mnoho dalších skalních soch a sousoší. Po několika dalších km ( celkem jsme pěšky urazili asi 11 km ) jsme se dostali do centra Hřenska, kde jsme si dali výbornou zmrzku a vyrazili dál na autobus do Děčína. Tam jsme si ještě stačili nakoupit nezbytné suvenýry, občerstvili se a spokojeni a plni zážitků z překrásné přírody odjeli zpět vláčkem domů.