Dnes jsme si ve škole užili pořádný pekelný rej. S Mikulášem a anděly, kteří již tradičně 5. 12. přichází se sladkou nadílkou, k nám vtrhli i zástupci pekla. Ti si brousili zuby a chystali kotle na neposlušné žáčky. Naštěstí, se u nás ve třídě jejich řádění obešlo bez ztrát, i díky krásné básničce od Nely Procházkové, kterou děti společně čertům řekly.

Nechali jsme se inspirovat obávaným peklem a během dne si zahráli na „Čertovskou školu“, abychom zjistili jak si čerti mezi sebou povídají, jak počítají, kdo v naší třídě je „nejchlupatější čert“ a jestli umíme počítat a kreslit se šátkem na očích. Také naše běžné učení bylo dnes plné čertů a zapeklitých úkolů. Například v češtině jsme ve skupinách sestavovali čertovské puzzle, na kterých byly básničky pro čerty. Po nalezení a slepení obrázku s textem bylo naším úkolem určit u básní slovní druhy. Společná kontrola ukázala, které skupině se dařilo lépe, ta získala zasloužené body v celoroční hře skupin.