Předvánoční čas  byl pro naši třídu plný práce, ale i očekávání. Společně jsme si vyzdobili třídu, aby nás její vánoční atmosféra naladila a potěšila. Myslím, že se nám to povedlo a všechny děti, které přiložily ruku k dílu, moc chválím. Ráda bych také poděkovala Nikolce Řehořkové za nádherný vánoční stromek, který třídě s rodiči věnovala.

Podívejte se co všechno jsme společně zažili.

Rodiče jsme se rozhodli potěšit vlastnoručně vyrobenými LAPAČI SNŮ. Některým dětem, jejich výroba trochu zamotala ruce, ale nakonec jsme se ze spleti bavlnek a provázku všichni vymotali a snad dárky všechny, pro které byly určeny, potěšily.

 

Mimo učení a příprav na Vánoce jsme navštívili Městskou knihovnu v České Lípě, kde pro nás paní knihovnice měly opět zajímavý program. Tentokrát se týkal našeho Libereckého kraje. Po splnění jejich úkolů  jsme se mohli začíst do knih, které dětské oddělení nabízí.

 

Společně jsme si také zazpívali na chodbách vánoční koledy.

 

Ale nejvíce jsme si asi užili poslední školní den a hlavně noc, kterou jsme se rozhodli strávit společně ve škole. Sešli jsme se ve čtyři hodiny odpoledne, abychom si to co nejvíce užili. Naše společné přespání začalo vánoční besídkou a předáváním dárků. Všichni se těšili na dárečky od kamarádů, které měly začínat prvním písmenem z jejich jmen. Takže Míša dostala míč, Dominik deku, Štěpán šálu, holky jejichž jméno začíná na „N“ dostaly náramek, náušnice atd. Měli jsme velikou radost, že za námi přišla i paní učitelka Denisa Hejnová s malým Ondráškem. Štěpánka si pro všechny připravila zábavnou hru, při které děti měli poznávat co ochutnávají. Na programu byla také vybíjená proti sousední třídě, dovádění v tělocvičně, pizza, pohádka na dobrou noc a pro někoho i chvilka spánku ve spacáku vedle kamarádů, kteří ne vždy spali úplně potichu :). Ráno jsme si dali společnou snídani a užívali si her a zábavy.

 

V pátek jsme ještě navštívili Centrum textilního tisku v České Lípě, kde si pro nás připravili moc milý adventní program a po obědě huráááá na prázdniny.

 

Doufám, že jste prožili společně s dětmi krásné a klidné Vánoce, a v novém roce Vám ze všeho nejvíce přeji pevné zdraví, štěstí a spokojenost.

Š.S.