Pátý den. V pátek se uskutečnilo naše poslední online setkání tohoto týdne v rámci projektu Erasmus. Hlavním tématem dnešního setkání bylo představení online knih ve StoryJumperu. Jednotlivé týmy vystupovaly se svými příběhy. Prezentovala se historie vodního faktoru v blízkosti města. Řecko, Itálie a Česká republika vyprávěly o vodstvu: jezero Pamvotida, Toskánské moře a řeka Ploučnice. Český tým zastupovala děvčata z 9. C – Kačka Pokorná, Eliška Knapová, Týna Petříčková, Nikča Zemanová a Eva Dandová. Děvčata si nachystala povídání o řece Ploučnici se zaměřením na její historický vývoj. Jejich zpracování tématu a přednesy byly na vysoké úrovni. Portugalsko, Litva a Španělsko si připravily informace o městech Seixal, Santander a hradu Kaunas. Všechny online knihy byly velmi povedené, zajímavé po obsahové i grafické stránce. Děti a jejich učitelé si za svou práci zaslouží velkou pochvalu a poděkování! Týden utekl velmi rychle a my se budeme brzy těšit na další setkání v Portugalsku.