Dnes, v pondělí 24. května 2021 bylo zahájeno v pořadí třetí setkání našeho mezinárodního projektu Living Beside the Water. Virtuální setkání je pořádáno portugalskou střední školou Manuela Cargaleira z města Seixal.

Nejprve jsme byli přivítáni paní Fatimou Verrisimo, koordinátorkou projektu, poté promluvila paní Lurdes Ribeiro, ředitelka školy, a pak jsme postupně představili naše teamy. Po úvodu následovala hudební chvilka – žák z portugalské školy zahrál na akordeon lidové písně.

Hudební moment vystřídala virtuální prohlídka školy, která je velmi rozlehlá, moderní a dobře vybavená. Tato prohlídka byla natočena žáky školy, kteří také ve filmu účinkovali.

Posledním bodem programu byla prezentace na téma kulturní dědictví, které je společným tématem pro všechny účastníky. Prezentace připravená portugalskými žáky představila hmotné i nehmotné dědictví z jednotlivých zemí projektu, i světový kulturní fond UNESCO.

První den portugalského setkání byl velice zajímavý a my všichni se těšíme na zbylá setkání tento týden.

Gabriela Jindrová