Minulý týden se 24 dětí vypravilo do italského střediska Civetta v Dolomitech na výběrový lyžařský kurz.

Jednalo se již o třetí kurz na naší škole, který se konal v zahraničí. Pořádání tohoto kurzu bylo náročnější o to, že jsme museli neustále sledovat měnící se situaci a podmínky pro vstup do Itálie. Podařilo se nám zajistit antigenní testování v nedaleké lékárně, takže i děti bez Green pasu, (očkování, prodělaná nemoc) se mohly zúčastnit kurzu. Dalším úskalím byla každodenní validace skipasu Dolomity Superski, jednalo se opakované scanování QR kódů z covidových certifikátů. Vše jsme společně zvládli a projeli si přes 50 km sjezdových tratí různých obtížností. Děti se zdokonalily v lyžování, užily si velké množství sněhu, krásné přírody a party kamarádů.

Chtěla bych poděkovat rodičům za podporu při organizaci kurzu a dětem za vzorné chování během celého zájezdu do Itálie.

Mgr. Markéta Fišerová, učitelka TV