Dnes bylo zahájeno čtvrté setkání Projektu  Erasmus+ Žijeme vedle vody. Toto setkání organizuje partnerská škola Kaunas Rokai Gymnasium z Litvy.

Toto setkání je opět virtuální, vzhledem k celosvětové pandemii onemocnění Covid – 19. Setkání zahájila krátkou zdravicí ředitelka školy, paní Rüta Buinickiene. Poté jsme shlédli videa ve kterých se představili členové jednotlivých týmů z Litvy, Španělska, Portugalska, Řecka, Itálie a České republiky. Litevský tým nám v krátkém filmu představil svou zemi. Na záběrech jsme poznali hlavní město Vilnius, hrad Trakai, Kurskou kosu a další krásná místa. Litva je zemí mnoha jezer, luk, pobřeží Baltu a jantaru. Hostitelská škola nás provedla školou Kaunas Rokai Gymnasium za pomoci video kamery. Tato moderní škola má asi 600 žáků. Společně jsme se virtuálně prošli učebnami, knihovnou, hudebnou, divadelním sálem, tělocvičnou. Prohlédli jsme si venkovní hřiště, síň slávy, výtvarnou dílnu. V této škole nás zaujalo mnoho věcí např. pohodlné sedačky na chodbách a mnoho herních prvků na podlahách a ve venkovních prostorech.