V pondělí 21.3. 2022 jsme se vypravili vlakem do Ústí nad Labem. Cílem naší cesty bylo představení symfonické pohádky Péťa a vlk  v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Baletního představení se děti trochu obávaly. Nakonec však zjistily, že pro ně jinak nudný balet, může být zajímavě a poutavě zpracován i pro dětského diváka. Na začátku vypravěč příběhu, postupně představil hlavní aktéry hudební a taneční pohádky. Uvedl dirigenta  a mluvil o jeho významu pro orchestr. Dále seznámil děti s jednotlivými postavami a pro ně charakteristickými hudebními nástroji. Ptáček zatančil za doprovodu flétny a kachna na tóny hoboje. Kočka se svůdně pohybovala za zvuku klarinetu, děda pokulhával na tóny fagotu, lovci představili bicí nástroje, vlk trio lesních rohů a Péťa smyčcový orchestr. Po úvodu se začal rozvíjet příběh, jehož obsah byl vypravěčem vždy dětem stručně vysvětlen. V příběhu nechyběla ani vtipná místa a napětí. Samozřejmě vše dobře dopadlo děti se nakonec těšily z osobního setkání s aktéry příběhu.

Po představení jsme vyrazili lanovkou na Větruši, což je krásné vyhlídkové místo nad městem s rozhlednou, na kterou jsme po více než sto schodech také vystoupali. Zpět do centra jsme sestoupili pěšky, a než jsme nasedli na zpáteční vlak, čekalo nás ještě neodmyslitelné občerstvení v obchodním centru.

Š. Suchá