Celý týden jsme se těšili na to, až po plavání vyrazíme do Centra textilního tisku v České Lípě na program nazvaný JABLÍČKOVÝ DEN, ten si pro nás v centru připravili na oslavu Dne stromů, který bude 20. října. Po plavání jsme si ještě chvilku odpočinuli a dali si zaslouženou svačinu, potom už jsme konečně vyrazili. U Centra textilního tisku na nás čekal pan zahradník, který nás přivítal a uvedl do podzimně vyzdobených prostor centra. Na začátku jsme si povídali o tom jaký význam pro lidi mají stromy a proč je musíme chránit a hlavně také jak je důležité vysazovat nové. Dostali jsme ochutnat křížaly a povídali si o tom jak ještě můžeme zpracovat podzimní ovoce. Na zahradě jsme si zacvičili a zasoutěžili v jízdě kolečkem, také jsme otrhávali ze žebříku podzimní ovoce. Potom už nás čekala uvnitř připravená zábava při tisku jablíčky textilní barvou na látkový ubrousek. Ubrousky se všem moc povedly. Maminky je ještě doma přes pečící papír mohou přežehlit, aby se daly vyprat a mohou nám z nich něco ušít, například krásný povlak na polštářek. Nakonec jsme za skvělou práci dostali ke svačině každý kousek jablíčka. Při cestě zpět do školy jsme si ještě povídali o tom, jak se zpracovává biologický odpad ze stromů a potravin. Dnešní školní den jsme si všichni moc užili.