Druhé pololetí první třídy jsme ve středu 1. 2. 2023 zahájili přírodovědnou exkurzí do obory VELKÝ DUB nedaleko Máchova Jezera. Brzy ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží. Vláček nás odvezl do Starých Splav a potom už jsme se spoléhali jen na naše nožičky, které nás donesly až k oboře Velký Dub, kde na nás už netrpělivě čekala maminka našeho Honzíka Kocourka, která zde pracuje. Při procházce kolem obory jsme pozorovali přírodu a povídali jsme si o tom jaká zvěř v oboře žije a jak se o ní správci obory starají v zimně. Po malé svačině jsme se konečně dočkali a mohli jsme jít pozorovat zvěř přímo v oboře. Nebylo to však jednoduché, protože mufloni nejsou vůbec zvyklí na návštěvníky, a ještě k tomu na hlučné a neposedné děti. Nakonec jsme měli štěstí a menší stádo muflonů sešlo z okolních lesů ke krmelišti a my jsme je mohli pozorovat v plné kráse. Děti toto pozorování pojaly jako bojovou hru a podle toho také potom vypadaly jejich bundy, kalhoty a boty. Doufám, že se na nás maminky kvůli tomu moc nezlobily, protože to byla veliká zábava. Než nám přijel vlak tak si děti stihly ještě pohrát na dětském hřišti a sníst poslední kousky svačiny.  Po poledni jsme se vláčkem vrátili do České Lípy a s chutí si dali ve školní jídelně oběd a potom hurá do družiny a domů.