Ve čtvrtek 25. května jsme společně vyrazili na projektový den Praha hravě – Karlův most a Kampa.

Autobus nás vysadil u Kongresového centra a odtud jsme se vydali na Vyšehrad – hradby, kostel a hřbitov slavných. Odtud jsme sešli na nábřeží Vltavy a tramvají se přesunuli do centra na Národní třídu. Po obědě jsme šli pěšky směrem ke Karlovu mostu, kde nás čekal náš průvodce pan Nebeský. Děti se rozdělily do šesti družstev, kapitáni převzali měšce a poté už je začali plnit mincemi za správně zodpovězené otázky a splněné úkoly. Na Kampě potom všechna družstva dostala mapy a vydala se hledat a plnit úkoly podle map. Po návratu jim pan Nebeský spočítal mince a čas a vyhodnotil vítěze.

Hra byla velmi zajímavá, žáci se dověděli mnoho informací o historii Karlova mostu, o Karlu IV., o Kampě i o budovách v okolí.

Gabriela Jindrová a Markéta Fišerová

TU 8.A a 9.B