18598Když jsme se před časem vypravili do Libereckého divadla na balet „Louskáček“, byl to trochu krok do neznáma – nikdy jsme ještě naše žáky na balet nebrali a nevěděli jsme, jak se jim představení bude líbit. Ale po „Louskáčkovi“ bylo jasné, že i tento druh umění děti přijmou velmi dobře.

A tak jsme se v sobotu 1. listopadu vypravili do Liberce na další baletní představení – tentokrát to byl balet Sergeje Prokofjeva „Popelka“. Pohádkový příběh nejen pro děti, ale i pro dospělé, nastudovali tanečníci v letošním roce – premiéra byla minulý měsíc. A nutno říci, že nás opět okouzlili. Balet vychází ze známého děje, ale je posazen do současného prostředí – Popelka je nešťastná dívka, které okolí ubližuje (hlavně sestry a macecha) a Princ ji pozná ne podle střevíčku, ale podle starého typu mobilu.

Krásné kostýmy i nápaditá scéna, strhující hudba S. Prokofjeva, tanec – k tomu nádherné prostředí divadla – zanechalo na nás všech hluboký dojem. Když si ještě uvědomíme, že řada dětí byla na opravdovém večerním představení v divadle poprvé v životě a vše bylo pro ně nové a neznámé, můžeme být jenom rádi, že se všem představení líbilo. Tak to se zase někdy do divadla v Liberci vypravíme a třeba s námi pojedou i nějací kluci! (Tentokrát to byla jen „dámská“ jízda…)

M. Filipová