Ve čtvrtek 22.9. jsme vyrazili na exkurzi do střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově. V 8:30 nás vyzvedl autobus u školy, který nás zavezl až ke škole v Kamenickém Šenově. Nejdříve jsme si vyslechli krátkou přednášku o škole a oborech, které nabízí. Poté jsme vyrazili prozkoumat školu a jednotlivé dílny, kde místní studenti pracovali na svým dílech a tak jsme jim mohli nakouknout přes rameno. K odpočinku jsme využili krásného proskleného atria uprostřed této nově zrekonstruované školy, kde jsme dostali od školy každý obrovskou svačinu. Poté jsme vyrazili tvořit v praxi. Kluci si vyzkoušeli broušení skla na různých brusných kotoučích, zatímco dívky zdobily sklenice a poté je pískovaly v pískové peci. Každý si z této exkurze odnesl malý, vlastnoručně vyrobený talisman.

Všichni jsme si tento zážitek moc užili a děkujeme SUŠS za perfektní servis.