4.A

Světový den násobilky

Naše třída se zúčastnila projektu "Světový den násobilky". Procvičili jsme násobení a dělení trošku jinou formou. V tělocvičně jsme si výsledky "vyskákali přes švihadlo", násobky čísel "vyházeli přihrávkami" a pak už se soustředili na pracovní listy a zadané úkoly. A...

Halloween ve 4.A

Dnes jsme si užili strašidelný rej. Soutěžili jsme o nejzdařilejší masku, tancovali, ochutnávali nejrůznější dobrůtky a zasoutěžili si v Kahootu.

Já a internet

Dnes se děti zúčastnily preventivního programu "Já a internet". Dozvěděly se, jak musí být v tomto prostředí obezřetní. Vyzkoušely si reálné situace a snad si i mnohé uvědomily.

Cvičení v přírodě

Dnes jsme v rámci cvičení v přírodě vyrazili do lesa na Svárov. Tam jsme probádali rostliny a živočichy z lesa, louky a od vody. Do školy jsme se vraceli přes Okřešice, takže jsme splnili i to cvičení 😆 Ušli jsme zhruba 10 km.

Před prázdninami

Poslední dny školního roku jsme si užívali, jak to jen šlo. Navštívili jsme ZŠ Moskevskou a prohlédli si jejich úžasnou výstavu na téma - SOVY. Na zahradě školy jsme vyzkoušeli soutěže a hlavně skákací hrad. Na samý závěr jsme se ještě vydali do  muzea v Turnově za...

Hodina TV

Dnešní hodinu tělocviku jsme strávili v přírodě. Z městského stadionu jsme vyběhli na Holý vrch. Trasu jsme dali úplně všichni, takže jedničky nás neminuly.

Včelí farma

Vydali jsme se prozkoumat život a práci včel, tentokrát nejen teoreticky 🙂 . Zároveň jsme se vypravili na " Konojedské bochníky".

Pekaři

Dnes nás čekaly poslední tovaryšské zkoušky. Stali se z nás pekaři a sýraři. Upekli jsme si výborné křupavé houstičky a připravili vlastní přírodní sýr. Také jsme si vyzkoušeli, že podojit krávu, není vůbec jednoduché. Pozdě odpoledne jsme se ještě vydali na kaskády...