AJETO

Dnes 21.3. jsme navštívili sklárnu AJETO  v Lindavě. Viděli jsme provoz sklárny a také jsme si vyzkoušeli foukání skleněné vázičky. Exkurze byla velmi zajímavá a moc se nám v Lindavě líbilo.

Vysvědčení za 1. pololetí

31.ledna bylo rozdáno pololetní vysvědčení. V naší třídě mělo 10 žáků samé jedničky, 16 žáků prospělo s vyznamenáním a byla udělena jedna pochvala za vzornou přípravu na vyučování.

Advent v 5.B

Dnes jsme si vánočně vyzdobili třídu, ochutnali první čokoládu z adventního kalendáře a vyrobili jsme nádhérné adventní věnce.

Planetárium

Ve čtvrtek 22.11. jsme jeli vlakem do Liberce, kde jsme navštívili centrum IQ LANDIA a planetárium. Zopakovali jsme si učivo o sluneční soustavě a vyzkoušeli jsme si spoustu zajímavých pokusů.

Výstava v muzeu

Ve čtvrtek 11. října jsme navštívili výstavu ke stému výročí vzniku samostatného československého státu ve Vlastivědném  muzeu v České Lípě.

Objevujeme Prahu

Ve čtvrtek 20.9. jsme se společně se třídou 3.B zúčastnili projektového dne s názvem Objevujeme Prahu. Navštívili jsme Pražský hrad, katedrálu sv. Víta, prošli jsme se Nerudovou ulicí, kde jme hledali domovní znamení a podívali jsme i na Karlův most. Náš projekt jsme...