Ve čtvrtek 23. 5. jsme se zúčastnili krajského kola Poháru rozhlasu v Turnově. Pohár rozhlasu jsou atletické závody o několika disciplínách, kde jednotlivé školy soupeří mezi sebou. Na závody jsme vyrazili hned s dvěma družstvy – žáci a mladší žákyně. Právě tyto dvě kategorie dominovaly na okrese. Jednotlivci za své výkony sbírají body, které se poté sčítají v rámci daného družstva. Právě díky nejvyššímu počtu bodů v okresním kole jsme se nominovali do kola krajského, abychom mohli změřit síly s jinými, mnohdy sportovními školami zaměřenými právě na atletiku. Konkurence byla obrovská a tudíž jsme neobhájili tak skvělé umístění, jako právě „doma“ v České Lípě. I přesto ale naši sportovci dřeli a bojovali co to jen šlo.

Děkujeme všem žákům za skvělou reprezentaci naší školy na krajské úrovni.

Mladší žákyně (6. – 7. třída): Anička Chvojková, Ella Diartová, Kája Hajnalová, Eliška Beránková, Vanesa Ritschelová, Nela Kavenská, Augustina Stěpánková, Veronika Martínková, Štěpánka Turzová a Lucka Fialová

Žáci (8. – 9. třda): Štěpán Linhart, Tomáš Paulus, Tomáš Pitterling, Ondra Rous, Honza Staněk, Vojta Bilko, David Bauer, Tonda Kříž, Jarda Staněk a Honza Trmík