V pondělí 21.září 2015 prožily třídy 4.A,4.B, 4.C a 3.C „Den s dopravní výchovou “.
Naši školu navštívil  ,, Tým silniční bezpečnosti “ z Liberce pod vedením čtyř lektorek.

Na děti čekala čtyři stanoviště  :

Bezpečné cestování
Chodec je každý z nás
Cyklisto, jsi připraven ?
Základy první pomoci.

Lektorky trpělivě a citlivě odpovídaly  na všechny dotazy. „,Připoutám se? Proč ? Vždyť mám přece airbag? Usadíme se správně do autosedačky nebo to nemá na těch pár minut cenu? Mám se zase potit v cyklistické přilbě? “ To jsou jen příklady dotazů, které děti lektorkám kladly.

Děti byly celé čtyři vyučovací hodiny vtaženy do děje hravou formou, vše si mohly  osahat  a  vyzkoušet ( autosedačku, vybavení kola, přilby, model lidského těla se základy první pomoci).

Prostřednictvím animací  a videí řešily jednotlivé dopravní situace a úkoly.

Tento preventivní program měl jeden cíl, a to snížit počet dopravních nehod a jejich důsledků u dětí.