Dne 21. 4.  se osmé ročníky naší školy vydaly na tradiční exkurzi do firmy Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Exkurze tematicky zapadá do výuky zeměpisu České republiky a je také velice přínosná pro další volbu povolání.V rámci exkurze jsme se dozvěděli hodně zajímavostí z historie a současnosti firmy. Průvodkyně seznámila žáky s možností studia střední i vysoké školy pro Škoda Auto, průměrným platem zaměstnanců firmy, sociálními výhodami atd. Tato firma s 20 000 zaměstnanci je místem, kde i žáci naší školy mohou najít své uplatnění. Exkurzi jsme zahájili prohlídkou závodu.  Závod jsme projížděli autobusem, průvodkyně nám ukazovala jednotlivé haly a popisovala, co se v nich dělá. Prohlídku výrobních provozů jsme začali v lisovně karoserií. Na závěr jsme sledovali, jak se pracuje na montážní lince. Obdivovali jsme přesnost a rychlost strojů a lidí, kteří tam pracují.Exkurze pokračovala v muzeu Škoda, kde jsme shlédli film přibližující historii výroby aut této značky. Prohlédli jsme si exponáty od nejstarších po nejnovější. Nahlédli jsme i pod pokličku restaurátorů automobilů a do depozitáře muzea.