Dne 3. 5. 2017 se třída 7. C zúčastnila literární exkurze do Jablonného v Podještědí a na zámek Lemberk….

V hodinách literární výchovy se seznámili s legendou jako žánrem a s patrony české země, včetně sv. Zdislavy, která působila v našem kraji. Hlavní náplní dne se stala prohlídka zámku, kde žáci ocenili zejména bajkový a rytířský sál, který je po rekonstrukci nově otevřen i pro veřejnost. Paní průvodkyně ocenila slušné chování našich žáků, jejich dotazy i znalosti. Počasí nám přálo, tak jsme samozřejmě zašli i ke Zdislavině studánce, abychom ochutnali vodu s léčivými účinky. Nezapomněli jsme ani na dominantu Jablonného v Podj., tj. kostel sv. Vavřince, kde jsou uchovány ostatky sv. Zdislavy. Kromě historie a literatury jsme se všichni kochali jarní přírodou a  lidovou architekturou v obci.