Dne 3. 10. 2017 se konalo v Jablonném v Podještědí krajské finále atletického čtyřboje, kam naše mladší dívky postoupily jako vítězky okresního kola s velkým náskokem před ZŠ U Lesa Nový Bor.

Ve finále se sešlo v naší kategorii 5 družstev libereckého kraje. Naše dívky bojovaly statečně a po běhu na 60 m a nepovedené výšce byly na cenném 3. místě s nepatrným náskokem před ZŠ Tanvald. Hody nejsou silnou stránkou našich atletek, tak před závěrečným během na 600 m byly dívky na posledním 5. místě.

V našem rozběhu jsme bojovaly s družstvy ze ZŠ Tanvald a ZŠ U Lesa Nový Bor. To co v závěrečném běhu dívky předvedly, předčilo všechna očekávání. Amálka Lorenzová byla 1. a Anička Černínová byla 2. a úspěch podtrhla Kačka Hadravová 6. místem. Dívky si v běhu vytvořily osobní rekordy a dosažené časy převedené na body nás posunuly na fantastické 2. místo v kraji.

Výsledky kategorie mladších dívek ve čtyřboji:

  1. ZŠ Skálova Turnov
  2. ZŠ Dr. M. Tyrše Česká Lípa
  3. ZŠ Tanvald
  4. ZŠ Liberec
  5. 5. ZŠ U Lesa Nový Bor

Chtěla bych dívkám poděkovat za bojovnost a výborný výkon, který předvedly i v deštivém počasí.