V měsíci listopadu se skupina žáků z 8. A a B v hodinách anglického jazyka věnovala četbě z knihy Rachel Bladon ENGLAND v rámci 7. ročníku soutěže Grab the Reader pořádané nakladatelstvím Macmillan a nadací The Prague Peak Education Fund.

V úvodní kapitole se žáci dočetli o historii Anglie  – jak se žilo v Anglii v době, kdy zde vládli Římané, proč vlastně Britské ostrovy opustili, jak se dostal k vládě Vilém Dobyvatel, který byl vlastně Francouz, oč se v roce 1066 bojovalo ve slavné bitvě u Hastingsu, nebo proč si musel Jindřich VIII. založit vlastní církev.

Během práce s touto kapitolou knihy si žáci rozšířili slovní zásobu, procvičili minulý čas a čtení s porozuměním a také se dozvěděli různé zajímavosti z historie Velké Británie. Ještě navíc, pokud nám bude štěstí přát, vyhrajeme zařízení anglické knihovny pro naší školu – 96 kusů knih od nakladatelství Macmillan a ještě tisíc Korun od nadace The Prague Peak Education Fund.

Výsledky budeme vědět v polovině února příštího roku, tak nám zatím držte palce.

Gabriela Jindrová a žáci 8.A a 8.B