V pátek 23.6. jsme se během celoškolního CVIČENÍ V PŘÍRODĚ vypravili na farmu v Karasech u Zahrádek. Cestu tam jsme si zkrátili vláčkem do Srní u České Lípy. Cesta na farmu vedla z tohoto nádraží přes les, kde jsme ochutnali, jestli už jsou zralé borůvky a vyzkoušeli jsme se ze znalostí o rostlinách a zvěři z lesa. Než jsme došli na farmu poučili jsme se, jak se tam budeme chovat, aby se nám ani zvířátkům žijícím tam nic nestalo. Potom už nás čekali slibovaní poníci. Vyzkoušeli jsme si, jak se čistí a také jak se na nich jezdí. Nakrmili jsme je doneseným chlebem, mrkví a jablíčky. Samozřejmě jen trochu, aby je nebolelo bříško. Svoje bříška jsme naplnili svačinkou od maminek, a protože jsme zkušení turisté a nezalekneme se žádné výzvy, vypravili jsme se zpět do školy pěšky. Původně nám sice slibovala paní učitelka vláček, ale počasí bylo příjemné a proč se tedy neprojít a neužít si ho. Cestou zpět jsme si užili plno zábavy a hlavně jsme byli  na sebe náležitě hrdí za to, že jsme ji všichni zvládli bez větších obtíží.