Vánoční Praha

V pondělí 17.12. 2018 jsme se vydali společně s žáky 4. A do našeho hlavního města. V rámci projektu 4. ročníků “ Poznáváme historickou Prahu“ jsme začali náš výlet na Pražském hradě, kde jsme si prohlédli chrám sv. Víta, nádvoří s vánoční výzdobou a slaměným betlémem,viděli jsme i střídání hradní stráže. Potom jsme pokračovali na Karlův most a Staroměstské náměstí s vánočními trhy. Někteří z nás poprvé „zažili “ Pražský orloj. Pokochali jsme se velkým vánočním stromečkem,ochutnali jsme různé dobroty ze stánků a vydali se na poslední část našeho pěšího výletu – na Václavské náměstí. Všem se nám výlet líbil.

Krabice od bot

Krabice od bot je název charitativní akce, do které se zapojili: Davča Bauer, Domča Beneš, Pavlík Polák, Agátka Fajkusová, Laurinka Nejedlá a Vojtíšek Kraus . Smyslem akce bylo, abychom udělali radost dětem o Vánocích, které pocházejí ze sociálně slabších rodin. Do krabice od bot jsme zabalili různé hračky, pastelky, fixy, atd., věci, které máme doma a nepoužíváme je, a ještě mohou dál sloužit. Krabici jsme označili štítkem, pro koho je určená, např. holčička 10 let.

Všem žákům i rodičům děkuji za spolupráci.

Začalo nám bruslení

V rámci hodin tělesné výchovy jsme ukončili plavecký výcvik a plavky jsme vyměnili za brusle, helmu a oteplovačky. Po dobu deseti týdnů se budeme zdokonalovat v bruslení.

Čerti mezi námi

Dnes o  první hodině k nám zavítali čerti, andělé i Mikuláš. Asi nejsme tak zlobiví, neboť po jejich odchodu nikdo nechyběl,všichni zůstali na svém místě. Protože jsme zazpívali vánoční písničku, dostali jsme za odměnu každý adventní kalendář a sladkou dobrůtku.

Plavecký výcvik ukončen

Ve čtvrtek 22.11. 2018 jsme  byli naposledy v rámci hodin TV na plaveckém výcviku. Celkem jsme absolvovali 10 lekcí. Každý z nás si vylepšil plavecké dovednosti. A v příštích deseti týdnech nás čeká bruslařský výcvik.

Den s dopravní výchovou

Ve středu 21.11. 2018 proběhl na naší škole Den s dopravní výchovou. Na čtyřech stanovištích jsme si připomněli pravidla silničního provozu, povídali jsme si o chování chodce, cyklisty, o povinném vybavení jízdního kola,o tom, proč je důležité v automobilu používat bezpečnostní pásy, sedačky nebo podsedáky, i  jak poskytnout první pomoc.