V pondělí jsme vyrazili poznat kousek Prahy. Navštívili jsme Pražský hrad, prohlédli si nádvoří, katedrálu sv. Víta, Královskou zahradu, viděli jsme výměnu stráží. Posilnili jsme se v zahradě u prezidentského domku, poslechli si hradní orchestr, pokochali se výhledem na Prahu a pokračovali jsme Nerudovou ulicí dolů k Vltavě na Kampu. Podívali jsme se na Karlův most, přešli most Legií, prošli okolo Národního divadla, okolo Žofína, Tančícího domu podél řeky až na Vyšehrad. Tam nás čekal oběd a bojovka. Děti si opakovaly znalosti českých dějin a dozvěděly se spoustu kuriozit. Celé to bylo velmi poutavé a zajímavé. Na konec jsme se nasvačili, pokoupili suvenýry a čekala nás cesta zpět. Děti byly moc šikovné a spokojené.