Tak jako každý rok, tak i na letošní září bylo naplánováno cvičení v přírodě. V rámci poznávání nejbližšího okolí České Lípy jsme vyrazili po cyklostezce do Heřmaniček. Mezi Dobranovem a Vlčím Dolem nám cestu lemovaly nádherné bedly s doprovodem klouzků (k velké radosti některých sběratelů z řad žáků i pedagogického doprovodu). Po dosažení cíle naší cesty, jsme požádali majitele jezdecké farmy, abychom mohli vstoupit na pozemek před výběhy,  kde jsme si dali svačinu a žáci měli možnost vidět několik krásných koní. Od farmy jsme pokračovali po turistické značce zpět k České Lípě, část trasy jsme procházeli lesem, kde většina z nás opět hledala houby, kdy sbírka byla obohacena i o pravé hřiby. Druhou odpočinkovou zastávku jsme měli těsně před Žízníkovem. Podél rybníka jsme přešli asfaltovou silnici, pokračovali lesní pěšinou a zhruba po 14 km jsme došli zpět ke škole. Počasí vyšlo skvěle.