V říjnu jsme byli na radnici představit projekt Living beside water, do kterého je od letošního září naše škola zapojena. Projekt je realizován v rámci programu Erasmus+ a zúčastní se ho celkem šest škol ze šesti evropských zemí (Španělsko, Portugalsko, Itálie, Řecko, Česká republika a Litva).

Žáci a pedagogové z jednotlivých škol budou vyjíždět do partnerských škol a tam se účastnit akcí, které pro hosty připraví domácí organizace. Drtivá většina aktivit bude směřována k vodě, vodnímu hospodářství a životu kolem vody.
Žáky z Tyršovky čeká první výjezd v listopadu, kdy se vydají do řeckého města Ioanina, nacházejícího se v severní části Řecka. V březnu 2020 pak přivítáme žáky ze všech spolupracujících škol, pro které si přichystáme vlastní program. Součástí programu bude mimo jiné setkání s vedením města, kdy se se všemi účastníky setká i starostka, která vyjádřila projektu své sympatie a podporu.