2.A

Finanční gramotnost

13.5. 2022 jsme se zúčastnili naučného programu České spořitelny s názvem "Abeceda peněz pro druháčky". Zábavnou formou jsme se dozvěděli, co jsou příjmy a výdaje, spoření, výplata, účet v bance. Zjistili jsme, za co pravidelně utrácíme a za jak dlouho můžeme ušetřit...

Naivní divadlo Liberec

Ve čtvrtek 5.5. 2022 jsme se slavnostně ustrojili a vydali za kulturou do Liberce. Na programu bylo úžasné představení "Komáři se ženili aneb Ze života obtížného hmyzu".

Peklo

Naše jarní vycházka nás zavedla do Pekla u České Lípy. Byli jsme ohromeni záplavou kvetoucích bledulí a zároveň jsme mírně potrénovali.

Bruslení

Letos situace konečně dovolila a začali jsme chodit na lekce bruslení s trenéry. Bruslení nás moc baví a hlavně děláme velké pokroky.  

První pomoc

V prvouce se v současné době učíme o lidském těle. Součástí je také povídání o poskytnutí první pomoci. Tu jsme si také prakticky vyzkoušeli, naštěstí "jen" v modelových situacích. Díky některým spolužákům jsme ovšem měli téměř profesionální vybavení včetně tlakoměru,...

Knihovna

Nový rok jsme odstartovali návštěvou knihovny. Paní knihovnice si pro nás připravily pohádky, které ale skřítek pořádně zamotal. Rozmotali jsme je hravě a ještě jsme si v knihovně početli.

STARÉ HRADY

V úterý 14.12. jsme vyrazili na výlet na hrad a zámek Staré Hrady. Doprovod nám po celou dobu dělala čertice. Navštívili jsme pohádkové sklepení, hrad a zámek s Dračí komnatou a dozvěděli jsme se, jak se žilo za Františka Josefa I. Na závěr jsme ještě viděli zvířátka,...

Ozoboti

Dnes jsme si na kroužku vyzkoušeli práci s roboty Ozoboty. Naučili jsme se pro ně vytvářet dráhy s barevnými kódy a měli jsme radost, jak nás poslouchají.

Mikulášská nadílka

V pondělí jsme měli vzácnou návštěvu. Přišli k nám čerti, andělé a Mikuláš. Zazpívali jsme jim pěknou písničku, Mikuláš byl potěšen a tak nás andělé obdarovali sladkými perníčky.