Protože jsme v naší třídě zdatní turisté, rozhodli jsme se v rámci celoškolního Cvičení v přírodě zdolat nedalekou horu Klíč. Cesta vlakem do Svoru byla rychlá a my jsme po chvíli chůze začali stoupat k vrcholu. Po cestě jsme se dostatečně posilňovali borůvkami a malinami a asi v polovině kopce také svačinou od rodičů. Na vrcholu, na který jsme dorazili ve svižném tempu a s dobrou náladou jsme mohli pozorovat mnoho známých okolních i velmi vzdálených kopců a míst. Cesta dolů byla delší než nahoru, protože jsme se rozhodli dojít až do Nového Boru. Odpočinek u studánky s jízdou na kládě byl pro všechny příjemným zážitkem. Jelikož naše nožičky šlapaly rychle a v Novém Boru jsme měli ještě dost času, zašli jsme si ještě na zmrzlinu a potom už zase vláčkem zpět do České Lípy a na dobrý oběd od našich paní kuchařek ve škole.