Take Action with Literacy of Environment for Sustainability – TALES

V únoru jsme společně s Borneplaneten Bornehus z Ostende v Dánsku, Yusus Savas Ilkokulu z Darici v Turecku a s Lar D. Pedro V z Bragy v Portugalsku požádali o financování projektu zaměřeného na aktivity a výuku aktivit zaměřených na životní prostředí, jeho ochranu a udržitelnost. Naše žádost byla úspěšná a projekt byl podpořen fondy z Evropské Unie ERASMUS+.

Proto u nás ve škole od zítřka tj. 25.9. bude každou druhou středu fungovat Klub Erasmus, který se bude v rámci tohoto projektu věnovat různým aktivitám – založení Koutku Erasmus, návrhy a výběr loga projektu, výroba maskota projektu, tvorba prezentací a také online setkávání s dětmi z ostatních škol.

Vše bude tvořeno v angličtině, což je jeden z cílů projektu, aby si děti zlepšily jazyk, poznaly nové kultury a lidi a naučily se nové dovednosti – digitální, literární atd.

Projekt běží od 1. září a bude trvat do února 2026.

Pokud se budete chtít zapojit do těchto zajímavých aktivit, tak přijďte zítra ve 14.00 hodin do jazykové učebny vedle sborovny.

Gabriela Jindrová

Koordinátor projektu