Po pondělním vítězství v okresním finále jsme v pátek vyrazili bojovat s nejlepšími školami v kraji do Liberce. Věděli jsme, že na nás čekají silné, sportovně zaměřené školy ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou, kam chodí většina mládežníků z prvoligového týmu FK Jablonec a druhým finalistou byla ZŠ Lesní, kam pro změnu chodí několik chlapců z opět prvoligového týmu FC Slovan Liberec.

ZŠ Mozartova byla lepším týmem, ale i přes to jsme byli důstojným soupeřem a nakonec jsme podlehli 5:1. Do druhého zápasu o druhé místo jsme nastoupili proti ZŠ Lesní. Při vedení 3:1 jsme naprosto přestali hrát a nechali si na konci zápasu vstřelit dva laciné góly. Poté jsme se ještě snažili zabrat, ale už bylo pozdě a výsledek 3:3 se nám bohužel nepodařilo zvrátit na naší stranu. Po remízovém utkání následovaly pokutové kopy, ve kterých jsme podlehli a z krajského finále tak bereme 3. místo.

Celý tento turnaj bereme jako obrovskou zkušenost a věříme, že se do krajského finále ať už ve futsale, velkém fotbale nebo mini fotbale v následujících školních letech ještě podíváme, jelikož většina našich skvělých fotbalistů je teprve v osmém ročníku. Důležité bude najít v našich řadách brankáře, neboť to je poslední chybějící díl do naší mozaiky.

Děkuji všem našim žákům (Marek Holuška, Adam Zikmund, Tobiáš Burda, Martin Šefčík, Míra Jelínek, Tomáš Paulus, Tomáš Pitterling, Ondra Rous, Vojta Bilko, Tonda Kříž, Adam Křemen, David Bauer, Tomáš Hřeben) za příkladnou reprezentaci školy na sportovních akcích.