V úterý 2. 5. 2023 se výběr žáků 8. B, 8. C a 8. D zúčastnil exkurze do Německého muzea hygieny v Drážďanech. Cesta proběhla bez komplikaci a přálo nám i počasí. Muzeum poskytuje osvětu široké veřejnosti již přes 100 let a nabízí exponáty týkající se biologie člověka, lékařství a zdravotnictví. Muzeum zaplňuje 7 sálů (s tematikou Skleněný člověk, Život a umírání, Sexualita, Jídlo a pití, Pohyb, Vzpomínání, myšlení a učení, Krása, pleť a vlasy). Žáci se seznámili názornou formou se stavbou lidského těla a jeho funkcemi. Zajímavé byly interaktivní expozice, kde se žáci hojně zapojili. Mohli vyzkoušet např. svoji rovnováhu, sílu i smysly. Odpoledne jsme se přesunuli do centra Drážďan, kde si žáci zakoupili občerstvení, případně nějaké jiné drobnosti.