Muzeum betlémů v Mimoni

V posledním týdnu před Vánocemi jsme se vypravili vlakem do Mimoně. V místním muzeu jsme navštívili výstavu betlémů.

Vánoční besídka

Poslední den před vánočními prázdninami jsme si ve svátečně vyzdobené třídě užili voňavou atmosféru svátků.

Souhvězdí

Letošní třídní projekt má název „Vesmír kolem nás“. V rámci výtvarné výchovy žáci malovali své znamení zvěrokruhu a do něj zakomponovali souhvězdí. Vznikly zajímavé práce, v nichž se spojilo několik výtvarných technik.

Keramické betlémy

Každý rok si děti vyrábí vánoční dekoraci. Letos se pustily do betlémů. Šikovné ruce tvořily postavy Josefa, Marie i Ježíška v kolébce. Někteří přidali i zvířátka. Jak se práce dětem povedla, posuďte sami.

Ať žije halloween

V pátek 2. listopadu jsme měli celé vyučování ve znamení halloweenu. Užili jsme si spoustu legrace.

Exkurze na letiště

Na konci října se naše třída vypravila do Prahy na letiště V. Havla. Cestou jsme se zastavili v Divadle kouzel v Líbeznicích. Představení nás příliš nenadchlo, o to více jsme si užili v zrcadlovém labyrintu. Mezi zrcadly jsme se neustále ztráceli a nacházeli, zažili jsme spoustu legrace.