Dne 1. 12. 2015 proběhl ve třídě 6. C projektový den na téma „50 let Večerníčku“. V hodinách literární výchovy se věnujeme pohádce jako žánru a večerníčkové příběhy mají k učivu blízko.

Nejprve si všichni žáci vyrobili z novin čepici, aby se na Večerníčka náležitě naladili. Pak si ve skupinách zvolili náplň, která je nejvíce zaujala a ve které mohli předvést své dovednosti. Skupina chlapců si vybrala tvorbu prezentace, kterou zaměřili hlavně na ústřední postavu, na Večerníčka. Zmínili některá data z historie tohoto českého fenoménu, slavné ilustrátory či autory hudby. Další skupina připravila soutěžní kvíz pro ostatní spolužáky (bude vyhlášen následující den rozhlasem) a v rámci třídy děvčata uspořádala i anketu o 10 nejoblíbenějších večerníčkových příběhů. Největší náplň dne však spočívala v samotné kresbě postaviček podle předlohy. Musím říct, že naše děti jsou velmi zdatní kreslíři a ilustrátoři A. Born, R. Pilař, Z. Miler aj. by z nich měli radost. Skvěle dopadl i Večerníček v životní velikosti, jak ho zachytila děvčata na kartonový papír. Večerníčka v autíčku i ostatní práce můžete spatřit až do konce adventu na chodbě školy ve 2. patře.

20151201_124943 20151201_091136 20151201_090627