Dnes v úterý 4.10. jsme vyrazili ráno z České Lípy směr Děčín, kde jsme přestoupili na rychlík do Drážďan, tam jsme přestoupili na vlak do Lipska a po hodinovém čekání jsme jeli posledním vlakem do Gery, města s naší partnerskou Ostschule. Cesta byla dlouhá, ale všechny přestupy jsme zvládli, ani žádná zavazadla jsme neztratili.

Na nádraží náši skupinu – dvě učitelky a deset dětí z 8.A – přivítali učitelé Manfred a Sybile a vzali nás na procházku městem, kde nám ukázali hlavní pamětihodnosti a centrum města. V městském muzeu nás přivítal Manfred, ředitelka školy paní Huster a zástupce města, který škole předal šek na finanční částku na podporu partnerských aktivit. Po ubytování jsme si došli koupit večeři a pak už jsme se těšili do postelí po dlouhém dni.

Jana Zelenková a Gabriela Jindrová