V průběhu měsíce března se na naší škole uskutečnilo klání o nejlepšího angličtináře, a to v kategoriích 6. ročník, 7. ročník a 8.-9. ročník. Všichni soutěžící si nejprve napsali písemnou část zaměřenou na použití gramatických jevů a slovní zásoby v konkrétních situacích a na porozumění textu. Ty nejlepší z nich čekalo pak ústní kolo, kde mluvili na určité téma a popisovali obrázky.

V kategorii 6. ročníků získal 1. místo Chingun Bayanmunkh (6.A), 2. místo obsadili Jakub Charvát (6.B) a František Zelenka (6.C) a o 3. místo se dělí Kristýna Svárovská (6.A), Jan Miho (6.B), Ema Gabrielová (6.C) a Tobiáš Řičičář (6.A).

V kategorii 7. tříd získala 1. místo Markéta Kowalová (7.C), 2. místo vybojoval Michal Fringoš (7.C) a 3. místo Dominik Štěrba (7.C).

Nejsilnější konkurence byla mezi 8. a 9. ročníky. Vyhrála Tereza Suchánková (9.B), 2. místo získala Laura Nejedlá (8.C) a 3. místo patří Anně Šindelářové (9.C). Tato kategorie byla letos jediná postupová. Do okresního kola postoupila vítězka kola školního – Tereza Suchánková a získala v něm pěkné 9. místo.

Všem žákům děkujeme za účast a vítězům gratulujeme k jejich výborným výkonům.

Gabriela Jindrová, Kateřina Hodanová a Natália Nefedová

Vyučující AJ