V neděli 28.5. jsme začali společně trávit čas v přírodě – nedaleko České Lípy – v AERO Holany. Ubytování bylo velmi pěkné a jídla, která si pro nás připravil pan kuchař byla vynikající. Nejvíce se dětem líbily snídaně ve formě švédských stolů. Hned v pondělí jsme vyrazili do lesa, kde jsme viděli několik rybníků, mnoho rostlinek, ale i živočichů o kterých se právě učíme v prvouce. Odpoledne jsme šli na procházku do Holan, kde si děti mohly dokoupit dobroty na další dny. V úterý jsme malovali trika na památku z Holan a hráli zajímavé kvízové hry, ale i vybíjenou, volejbal, fotbal a další míčové hry. Ve středu jsme navštívili jednu z nejstarších obor v ČR – Vřísek, kterou nás provedl pan správce a ukázal nám vábení zvěře, nasbírané parohy a rohy zdejší zvěře, povídal nám o stromech a životě v místním lese. Ve čtvrtek jsme dopoledne nasbírali dřevo na podvečerní táborák. Po opékání buřtíků jsme měli ještě večerní program s diskotékou, na který si děti připravily různé scénky, tanečky, vyprávění vtipů atd. V pátek ráno nás čekala poslední výborná snídaně a balení domů. Ještě jsme rozdali odměny, medaile, kinder vajíčka, trika a po obědě se rozjeli domů. Počasí nám celý týden přálo sluníčko a teplo a tak jsme naše hry prokládali osvěžením v bazéně. Prostě jsme si to užili:-))