Ve čtvrtek 2. listopadu slavila naše škola Halloween. My jsme se tento den nepřevlékli do strašidelných masek, ale ocitli jsme se v Bradavicích a celá naše třída se proměnila v Harry Pottery, Rona, Hermionu Grangeriovou, Hagrida, Brumbála, Lenku Láskorádovou, Lorda Voldemorta a samozřejmě v profesorku Mcgonagallovou. Rozdělili jsme se do čtyř skupin – tedy do čtyř kolejí ( Havraspár, Zmijozel, Nebelvír a Mrzimor), kterým velila naše paní učitelka Mcgonagallová. V těchto skupinách jsme pracovali celé dopoledne. Přečetli jsme si kapitolu z naší oblíbené knížky Harry Potter a kámen mudrců, kterou pravidelně čteme na pokračování. Poté jsme společně plnili úkoly, spojené s touto knihou, které si pro nás paní učitelka připravila na tabuli. Jako závěrečné opakování jsme vypracovali test vázaný právě na znalosti tohoto 1. dílu. Při hodině matematiky jsme zase řešili různé slovní úlohy a matematické testy pro čarodějnické učně. Ve výtvarné výchově jsme nejen vybarvovali různé čarodějnické postavy z této knihy, ale měli jsme možnost i sami nějakou vybranou postavu namalovat. Na závěr provedla paní učitelka Mcgonagallová vyhodnocení a odměnila nás sladkou dobrůtkou.