Olympiáda v anglickém jazyce proběhla během druhého a třetího týdne měsíce ledna a v letošním roce byl o účast velký zájem.

V kategorii 6. a 7. tříd se zúčastnilo 35 žáků, poměřili síly v poslechu, čtení s porozuměním, gramatice a komunikaci,  a výsledky byly velmi vyrovnané: na 3. místě skončili Daniel Lorenz ze 6.B, Jan Miho ze 7.B, Damien Belák ze 6.B, Aminaa Undral ze 6.C a Jakub Charvát ze 7.B.

na 2. místě skončili Barbora Kamenská ze 6.A, Matouš Kaplan ze 6.A a Nikola Kohoutová ze 7.A. Kategorii 6. a 7. tříd vyhrála Emma Gabrielová ze 7.C a Emma bude reprezentovat školu v okresním kole 16. února.

V kategorii 8. a 9. tříd se olympiády zúčastnilo 23 žáků a opět zahájili klání poslechem, prací s textem, gramatikou a ve druhém kole poměřili komunikační dovednosti. Stupně vítězů obsadily samé dívky: 3. místo vybojovala Aneta Horňáková z 9.C, 2. místo Rozálie Volencová z 8.C a kategorii vyhrála Adéla Masaříková z 9.A, která bude reprezentovat školu v okresním kole soutěže.

Všem žákům děkujeme za účast a do okresního kola držíme Emmě a Adéle palce.

Gabriela Jindrová, Natália Nefedová, Kateřina Hodanová

vyučující AJ