Ve středu 22. 5. se na naší škole konala preventivní akce pro 7. a 8. třídy. Tuto akci zrealizovala společnost Edutime s. r. o.

Lektoři interaktivní formou seznámili žáky s novými trendy v komunikaci na internetu a s problémy na sociálních sítích. Definovali si, co je to kybešikana, jak se nestat obětí kyberšikany a jak ji případně řešit. Lektoři dále zmínili nebezpečí možných krádeží identity, prozrazení hesla, podvody při on – line nakupování, nebezpečné výzvy, atd. Děti si během 2 hodinového workshopu za pomoci mobilních telefonů vyplnily i několik kvízů. Oba lektoři, učitelé informatiky na základních školách, ví, čím žijí děti v on – line světě a proto byl 2 hodinový program pestrý a pro děti velmi zajímavý a poučný.

Tato akce byla podpořena z programu O2 Chytrá škola.