Také tento rok jsme se společně vypravili do Liberce za dětskou knihou. Letošním hlavním tématem byl komiks a jeho tvorba. Samozřejmě se zde představovalo také mnoho nových autorů knih pro děti. S jeznou z nich jsme se setkali také my. Sama autorka nové dětské knihy Jak se mluví s královnou nás seznámila s tím, jak vlastně taková kniha vzniká a co vše je k tomu potřeba. Přiblížila nám děj své knihy a protože její hlavní hrdina Mikuláš se setká s britskou královnou, povídali jsme si také o ní. Potom jsme si ji také zkusili dokreslit a vybarvit v obrázku a poslechli si přitom ukázku z knihy. Nakonec jsme si jako hlavní hrdina knihy všichni složili vlaštovku a společně jsme si je vypustili. Papírové vlaštovky nás sice neodnesly jako jeho Mikuláše do Británie, ale zato s nimi byla velká legrace. Dalším programem jsme se přesunuli do světa komiksu. Ve výtvarné dílně nám byla představena kniha Františka Skály Skutečný příběh Cílka Lídy. Autor zde na více než třech stech fotografiích zachytil pouť přírodou chlapíka Cílky za Lídou. Tato unikátní komiksová kniha dětem ukazuje tajemný svět přírody. Děti si ve výtvarné dílně vyzkoušely oživit jak přírodniny, tak vložit texty do fotografií přírodního prostředí. Namalovaly si podle své fantazie obrázek přístroje, který má přírodě pomáhat. Dílnu jsme završili hledáním pokladu a výrobou odznaků. Věřím tomu, že také letošní knižní festival jsme si všichni užili a těšíme se co nového nám autoři, výtvarníci a další lidé připravující knihy pro děti přinesou.