V pátek 27. září jsme vyrazili v rámci cviční v přírodě do nedalekého ptačího parku Mnišské louky. Počasí nám naštěstí přálo a my jsme si mohli užít společně strávené chvíle obklopeni přírodou. Po cestě, která vedla od školy přes naše město Česká Lípa jsme si připomněli pravidla správného chování na komunikaci jako chodci. Když jsme se dostali na začátek ptačího parku přečetli jsme si pravidla, jak se zde máme chovat a co vše zde můžeme vidět, pokud budeme mít štěstí. Podařilo se nám vidět polodivoké koně, kteří zde žijí. Slyšeli a viděli jsme dravce číhajícího na svou kořist a poslouchali jsme zpěv několika dalších ptáků. Zaujala nás barevná žabka v trávě a také mnoho hub, které si děti dokonce nasbíraly a odnesly domů. Povídali jsme si o okolní přírodě a možných živočiších, kteří zde žijí, jenom jsme neměli štěstí je vidět. Jsme rádi, že v okolí našeho města je takové krásné místo, kam se někdy určitě vrátíme.