Podzim, je roční období plné barev a plodů, které nám příroda nabízí. Ve výtvarné výchově jsme se pokusili ztvárnit v našich dílech alespoň kousek této podzimní nádhery.

Slunečnicová pole zná každý z nás jako záplavu žlutých květů se zelenými listy a stonky. Na podzim však slunečnice svěsí svou hlavu a nabídnou nám, ale také ptáčkům a jiným živočichům svá chutná semena. Děti si samy vytvořily vodovou barvou pozadí podle vlastní fantazie. Slunečnice kreslily tuší a nalepením slunečnicových semen své dílo nakonec dotvořily.

Na muchomůrkách si sice moc nepochutnáme, ale jsou opravdu nádherné. Hlavně ty červené. Děti malovaly temperou podle živého modelu muchomůrek v košíku.

Že k podzimu patří barevné listí na stromech vědí všichni. My jsme si však vytvořili barevný strom podle naší fantazie. Stačily nám k tomu fixy a pastelky. Podívejte se, jak se nám to povedlo.