V úterý 31. 5. 2016 žáci 6. A a 6. C se svými třídními učitelkami absolvovali školní výlet do Hřenska a  na Pravčickou bránu…

Celé dopoledne nám přálo počasí. Cesta z Mezní louky do soutěsek byla vcelku nenáročná a odměnou nám byla plavba na lodičkách Tichou i Divokou soutěskou. Z Hřenska se pro některé žáky stal výstup na Pravčickou bránu zkouškou charakteru, ale nakonec všichni statečně a zdárně došli. Bohužel se kolem 14. hodiny velmi zhoršilo počasí a na poloviční cestě zpátky kolem skalních věží se strhla bouře a krupobití. Nezbývalo, než přečkat největší dešťový příval u skalního převisu, což znamenalo, že na nás alespoň nepršelo ze všech stran. Promočené jsme měli téměř vše, přesto si některé dívky do kroku i zpívaly. Třídním učitelkám je velmi líto, že se na této stezce děti nemohly kochat okolím a krásami přírody. Přesto souhlasíme s jednou nejmenovanou žačkou, že tento výlet vstoupí do dějin.