Každý rok vyjíždí kolem 80 žáků 2. stupně naší školy na lyžařské kurzy.

V letošním roce jsme se rozhodli  vzhledem k velkému množství výborných lyžařů uspořádat lyžařský zájezd v Alpách. Volba padla na Rakousko na ledovec Kaprun, kam nás dopravila CK Victoria z Brna.

Bydleli jsme ve středisku Zell am See v mládežnickém penzionu JHA a dojížděli jsme každý den na 20 km vzdálený na ledovec Kaprun. Na ledovec jsme vyjížděli lanovkami až do nadmořské  výšky 3029 m. Na ledovci nás čekalo výborné zázemí Alpincenter s odpočinkovými zónami, toaletami, restauracemi a obchody. Zde jsme odpočívali a obědvali.Na ledovci byly výborně upravené sjezdové tratě různé obtížnosti, vysněžené přírodním sněhem.

Během čtyř dnů jsme okusili silný vítr, mráz – 14 stupňů C, husté sněžení, ale i jasné slunečné počasí.

Poslední den jsme navštívili památník 155 obětí katastrofického požáru podzemní lanovky  z roku 2000.

Zájezd se vydařil díky výborné organiizaci CK Victoria a vzornému chování našich dětí.