Tentokrát přijeli naši kamarádi z Německa k nám do České Lípy. Ve středu 24.10. jsme se jich dočkali! Měli velké přání podívat se na to, jak se na naší škole chystají oslavy 100. výročí založení republiky. A naše děti byly zvědavé, jestli budou schopny se s kamarády z Gery trochu domluvit.

Němečtí přátelé si s velkým zájmem prohlédli panely s obrázky a historií vzniku naší republiky, které připravila  se svými žáky p.uč. Kohoutková u vchodu do školy, chodbu vyzdobenou přáníčky a obrázky našich dětí, zapojili se i do zpěvu sboru (a ostatních dětí) na chodbě školy, ve kterém zazněly oblíbené písně T.G. Masaryka. To nejdůležitější přišlo v dalších dvou dnech – společné učení němčiny a na oplátku i češtiny! Po počátečních rozpacích se všichni brzy „otrkali“ a učení se rozeběhlo tím správným směrem. Před pátečním rozloučením jsme si ještě předali dárky, popřáli šťastný návrat domů a předběžně si slíbili, že se na jaře opět setkáme. Snad se toho dočkáme!