V neděli 28. května nás rodiče dovezli do rekreačního střediska AERO Holany a tím nám začala tzv. Škola v přírodě. Byli jsme ubytováni v Penzionu ve čtyřlůžkových pokojích. Pan kuchař vařil skvěle, spousta z nás si denně přidávala.  Každý den jsme nachodili několik kilometrů. Navštívili jsme např. obec Holany, oboru Vřísek se zámkem, kde chovají kozu bezoárovou, a kde  v roce 1987 natáčel Zdeněk Troška pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci s Janem Potměšilem v hlavní roli. Také jsme využívali venkovní areál u Penzionu, kde na dvou hřištích jsme hráli fotbálek, volejbal a nohejbal, hráli minigolf, ping pong, kuželky a řádili jsme na prolézačkách a klouzačkách. A protože nám opět počasí přálo, mohli jsme se i koupat v bazéně. Ve čtvrtek jsme si opékali buřty a u táboráku si i zazpívali a večer jsme měli ještě na rozloučenou diskotéku s vystoupením některých dětí. Přestože většina z nás byla poprvé sama bez rodičů, celý pobyt jsme zvládli a školu v přírodě si užili. Na památku jsme si každý pomaloval a odvezl tričko. V pátek 2. června po obědě si nás rodiče odvezli domů.